Hasta bakıcısı seçimi

hasta bakıcı seçimiHasta bakıcıları ; sağlık problemleri olan kişinin bir başkasının yardımına ve ilgisine ihtiyaç duyan, tüm tıbbi ve kişisel ihtiyaçları gidermekle yükümlü profesyonel kişilerdir.

Hasta bakımı; oldukça dikkat edilmesi gereken bir hizmet olduğundan dolayı, hastayla samimi bir iletişim kurmak, ihtiyaçlarını öğrenmek, psikolojisini öğrenip, onun hem fiziksel hemde psikolojik ihtiyaçlarını gidermek demektir. Ayrıca, deneyim ve bilginin yanında, sabır gerektiren stresli bir sorumluluk olan bu hizmeti alırken dikkat etmemiz gereken birçok faktör var.

Evde hasta bakım hizmeti sağlayan hastahaneler, danışmanlık şirketleri gibi kurumlar profesyonel adayları bünyesinde bulundurarak, geniş bir eleman portfolyösu sunarlar.

Çalışacağımız hastahaneyi yada danışmanlık şirketinin kadrosuna göz atmakta ve onların da referanslarına bakıp, kişisel özelliklerini göz önüne bulundurmakta fayda var. Örneğin; Ankara da ikamet eden aileler için trafik önemli bir sorun olduğundan dolayı, Ankara yatılı veya tam zamanlı hasta bakıcı adaylarının oturduğu semtlerde önemlidir.