Yaşlı bakım hizmeti nedir?

yaşlı bakım hizmeti nedirİnsan; varoluşu gereği doğan büyüyen üreyen ve ileriki yaşlarda ise olgunlaşarak yaşlanan bir canlıdır. Gelenek görenekler bir toplumun yaşayış biçimini,tercihlerini, etkileyen en önemli yapıtaşlarıdır. Ülkemizin gelenek görenekleri yüzyıllardır nesilden nesile aktarıldığından en büyük değerlerimiz ailemiz ve ailemizin büyükleridir.

Yaşın ilerlemesi ile birlikte, yaşa bağlı hastalıklar, genetik ırsi hastalıklar vücut deformasyonları ve stres nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Yaşlılar; hem tıbbi hem de kendi kişisel bakımlarını yapamayacak durumda olduğu takdir de aile bireyleri

Daha Fazla Oku

Yaşlı bakıcısı nasıl seçilmeli?

Yaşlı bakıcısı nasıl seçilmeli?Bizleri sevgi ve büyük bir özveri ile yetiştiren sıcak aile yuvası sağlayan aile büyüklerimiz, maalesef insanın doğası gereği yaşlanmakta ve bizim yardımımıza bakımımıza ihtiyaç duymaktadır. Yaşlılar; artık hayatlarının sonlarına doğru psikolojik olarak ölüm korkusu ile huysuzlaşmakta, ilgi ve şefkat beklemektedir.

Yaşlı bakımı, bir bebeğin bakımından daha zor bir iştir.

Yaşlılar, hastalıkları nedeniyle huyları değişmekte, alıngan bir yapıya

bürünmektedir. Dolayısı ile, yaşlılar; evlatlarından gördüğü en ufak bir harekete bile alınmakta, küsmektedir. Karşılaşılan bazı vakalarda, yaşlılar tedaviyi ret etmekte, ilaçlarını ve tedavilerini düzenli almamaktadır. Bu yüzden, hem aile bağlarının korunması hem de uzman bir yaşlı bakıcısı hizmeti alarak, yaşlılarımıza daha iyi bakılmasını sağlayabiliriz.

Daha Fazla Oku